Nejprodávanější 8" tablet.

Podle našich statistik je nejprodávanější tablet o velikosti displeje 8" tablet značky Lenovo. Jedná se o Lenovo tab M8 třetí generace. 
Lenovo tablet s označení M8 tu již máme nějaký ten rok. Vše odstartovala první generace a v průběhu let zde máme již třetí generaci (uvádí se prosinec 2022).

  • Lenovo Tab M8 HD verze TB-8505
  • Lenovo tab M8 FHD verze TB-8705
  • Lenovo Tab M8 3rd Gen - třetí generace, verze TB-8506

S vývojem generací a rozšiřování tohoto tabletu společnost Lenovo zachovala vnější tvar identický. Tj. všechny generace mají vnější rozměry, tlačítka kamery a vstupy/výstupy na stejném místě. Tudíž zůstala stejná šablona. To je pro nás prodejce příslušenství dobrá zpráva, jelikož všechny doplňky jsou kompatibilní, a to na všechny verze.
Pouze druhá generace verze FHD má navíc u zadní kamery diodu jako blesk. Jinak jsou z venku stejné.
Uvnitř, neboli vybavení se samozřejmě s novějšími generacemi měnilo za lepší a výkonnější. 
Začínalo se 2GB RAM a 16GB ROM, menší baterií a méně výkonnou wi-fi a nyní máme minimálně 3GB RAM a 32GB ROM, výkonnější wi-fi a především pak USB type C. 

Tento článek není zaměřen na specifikace a výkon jednotlivých verzí, ale zaměříme se na příslušenství k tomuto tabletu.

Tablet je zřejmě určen dětem. Je malý, lehký a pro naše děti ideální pomocník pro vstup do digitálního světa. Samozřejmě ho mohou využít i studenti, dospělí nebo senioři. Pokud potřebujete něco většího na čtení zpráv, pošty a rychlé vyřízení standardních datových informací, není lepší pomocník. Ve všech generacích existují i verze s LTE rozšířením. Takto můžete být mobilní tam, kde je signál a nemusíte se připojovat přes hotspot k vašemu telefonu. 

K výběru obalu. Který bude vhodný?   

Nejdříve je třeba si uvědomit, kdo bude tablet používat, kde jej bude nejčastěji používat a k jakému účelu?

Jiné nástrahy na rozbití nás čekají v lese, doma, ve školce nebo ve skladu.

Obaly jsou vhodné pro naše nejmenší, nebo na použití doma. Tablet se nebude často přenášet v taškách nebo batozích. Ideálně je vhodné tablet opatřit tvrzeným sklem proti poškrábání displeje nebo jeho rozbití. 
Proč ho mají děti nejraději? Tablet v obalu je okamžitě funkční, nemusíte nic otevírat, když si sednete na gauč, postel nebo v autě. Při použití nezavazí zavírací část a když potřebujete, snadno se dá postavit pomocí stojánku.

Tento obal je velmi odolný, snese hrubší zacházení a vydrží téměř cokoliv. Obal je vybaven i ochranou displeje, nemusíte tedy pořizovat tvrzené sklo. Pouzdro je vybaveno poutkem na ruku a stojánkem. Je to ideální volba pro sklady, servisy, prodejny nebo k pracovní činnosti. Oblíbili si jej i státní složky a používají je ve službě. 

Standardní obal vyrobený ze syntetické kůže. Nikoho neokouzlí a ani nikoho neurazí. Má velkou výdrž a dobře odolává pádům na hrany. Hrany obalu jsou vysunutější oproti hranám tabletu, proto jej lépe chrání. Tablet se do obalu vsune a zajistí poutkem vybaveným suchým zipem. Vhodný pro všechny, co hledají cenově dostupný a kvalitní obal.

Tyto obaly jsou velice luxusní, příjemné na dotek a ideálním příslušenstvím pro Lenovo tab M8. První verze je již doprodej a druhá je ještě lepší. Tablet se v pouzdř usadí do silikonového obalu, pevně tam drží a je velmi dobře chráněn. Obal je vybaven kapsami na karty, poutkem na stylu a gumičkou, kterou použijeme k zajištění proti otevírání. Stejný princip jako u diářů. Obaly se dají použít jako stojánky. 

Proč je důležité? Chrání velmi křehký displej proti rozbití a poškrábání. Sklo je mnohem odolnější než folie. Má větší pevnost a lépe se aplikuje i deaplikuje. Při pádu drží displej po celé ploše a zmírní následky při nárazu. Bohužel někdy ne na 100%, ale určitě doporučujeme použít.