Nenechte své chytré hodinky utrpět - Ochrana displeje je klíčová!

Displej chytrých hodinek je jednou z nejcennějších a nejvíce exponovaných částí zařízení. Abychom zajistili dlouhou životnost a zachovali krásný vzhled našich hodinek, je důležité dbát na jejich ochranu. 

I když se snažíte je nevystavovat v nebezpečí, nenarážíte do zdi, neboucháte s hodinky o žádné předměty (stůl, židle, skříně, poličky, rám postele, v autě o dveře, a kdekoliv jinde, venku nebo v budovách) jsou stejně vaše hodinky vystaveny mechanickému poškození, poškrábání displeje nebo nárazu na pevnou překážku. 

V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak chránit displej chytrých hodinek.

 1. Použití ochranného skla nebo fólie: Jeden z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů ochrany displeje je použití ochranného skla nebo fólie. Tyto tenké vrstvy se aplikují přímo na povrch displeje a slouží jako bariéra proti škrábancům, prasklinám a otiskům prstů. Existuje mnoho různých typů ochranných skel a fólií, které jsou speciálně navrženy pro chytré hodinky a dokážou zachovat vysokou citlivost dotykové obrazovky.
  V dnešní době jsou velice oblíbené 3D film na displej. Tento produkt je vyroben ze skleněných vláken a silikou. Je trojrozměrný a velice dobře se na hodinky- displej přilepí a pevně drží bez bublinek. Citlivost displeje je zachována. Vhodné i do bazénů, voda se mezi displej a folii nedostane.

  Aplikace je velmi snadná.  V nabídce máma 3D filmy pro velkou škálu hodinek. 
 2. Ochranný pouzdro: Pouzdro na chytré hodinky může poskytnout výbornou ochranu nejen displeje, ale i celého zařízení. Existuje široká škála pouzder s různými úrovněmi ochrany, včetně těch, které jsou odolné vůči nárazům, vodě a prachu. Při výběru pouzdra je důležité zvolit takové, které neomezuje používání funkcí hodinek a umožňuje snadný přístup k ovládacím prvkům.  Přečtěte si také článek nebo shlédněte video: Jak vypadají chytré hodinky po roce v obalu

 3. Vyvarování se ostrým předmětům: Abychom minimalizovali riziko poškrábání displeje, je důležité vyvarovat se kontaktu s ostrými předměty. Při manipulaci se svými hodinkami buďte opatrní a vyhněte se situacím, ve kterých by mohlo dojít k poškození displeje.

 4. Pravidelné čištění: Správná údržba displeje je také klíčová pro jeho ochranu. Pravidelné čištění odstraní nečistoty, prach a otisky prstů, které by mohly způsobit poškrábání nebo snížení jasnosti obrazovky. Použijte měkký hadřík nebo speciální čisticí ubrousky určené pro displeje a jemně otírejte povrch.

Správná ochrana displeje chytrých hodinek je důležitá pro zachování jejich funkčnosti a estetického vzhledu. S dodržováním těchto jednoduchých tipů můžete prodloužit životnost svých hodinek a vychutnávat si jejich funkce a krásný displej ještě dlouho.