Tvrzená skla na displej mají smysl?

Docela často se nás zákazníci ptají, zda mají doplnit k obalu na tablet i tvrzené sklo. Je to otázka, kterou je třeba pečlivě zvážit. Vždyť obal má tvrzené rohy, je kožený, pěkně jej obejme a ochrání při pádu displej. Obal je outdoorový a musí vše zvládnout! Ano, to jsou argumenty, které jsou pravdivé, ale jak dopadl Achillés v bitvě u Sparty? Byl zasažen do Achillové paty/šlachy, jediné místo na noze, kde byl smrtelný. 

Tvrzená skla, oproti dřívější ochraně ochranné folie, (která se lepila složitě a vždy tam zůstala bublinka) mají mnohem více funkcí. Není to jenom ochrana proti nehtům, ostrým předmětům nebo mastným prstům, ale celkově chrání "konstrukci" celého displeje. Vždyť sklo se lepí po celé ploše, milimetr po milimetru a celkově zpevní celý displej. To folie neumí. Ty se vždy mohou pohnout, při nárazu, jakýmkoliv směrem a hned dojde k prasklině.

 

Proto doporučujeme k jakémukoliv obalu vždy dokoupit tvrzené sklo. 

 

Pořiďte si ochranné sklo pro následující vlastnosti:

  • ochrana proti mastným otiskům
  • ochrana proti poškrábání nehty nebo ostrými předměty
  • při pádu zamezí poškození (prasknutí) displeje - samozřejmě záleží na mnoha okolnostech a ne vždy 
  • velice tenké a nesnižuje citlivost ovládání

Vysoká průhlednost tvrzených skel: S tloušťkou pouhých 0,33 mm nesníží chránič obrazovky, citlivost a čistotu obrazovky tabletu.

Bez otisků prstů: Hydrofobní vrstva odpuzující olej může účinně snížit absorpci otisků prstů. Povrch lze snadno čistit hadříkem z mikrovlákna.

Tvrzené sklo s tvrdostí 9H: Tvrzené sklo s tvrdostí 9H může chránit obrazovku před poškrábáním a snížit riziko prasknutí po náhodném pádu.

 

Vlastní zkušenost s obalem je velice pozitivní. Za 15 let co mám k dispozici jakýkoliv tablet od 7" s Android 2,3 až po 14" tablet s Windows Chuwi,  vždy mi tablet ochránil a vždy se měnilo pouze ochranné tvrzené sklo. Rekord byl u mého syna, kdy si nesl tablet Samsung Galaxy tab E9,6" a spadl mu na betonových schodech a po displeji klouzal a padal po jejich hranách 7m. Tablet byl v pořádku.

Zato se mi podařilo, před 5 lety, u telefonu iPhone SE displej 4,7" (ten malý) i s nalepeným tvrzeným sklem při focení rodiny u zámku Letovice, upustit telefon z 1,3 metrové výšky přímo displejem na špičatý kámen a oprava byla dražší než nový telefon - to bylo jak s tím Achillem.

 

 

Jak se aplikuje sklo na tablet se dozvíte v našem videu.