Lze udělat ze starých hodinek opět pěkné? Posuďte sami

Máte doma hodinky, které už nenosíte a to z důvodu, že jste si pořídili nové. Chcete je někomu věnovat, rodičům, dětem a nechcete je dávat v odnošeném stavu. Hodinky stále fungují a není důvod je vyhazovat, když je může někdo jiný využít. 

 

V našem případě jsme použili asi 3 roky staré hodinky Xiaomi Amazfit Bip první generace. 

Nejdříve chytré hodinky zbavíme starého pásku, pořádně očistíme a odmastíme. Pak si vybereme doplňky. Obaly v různých barvách a provedení. 
Prosím pozor na přesný název hodinek. Jsou i mezigenerační rozdíly nebo rozšířené verze původních hodinek. Třeba teď jsme měnili obal na hodinky zákazníkovi, co si objednal obal na Huawei GT3 a on má verzi Huawei GT3 PRO. Samozřejmě jsou o trochu větší a jiné tlačítka. 

 

 

Jaký je rozdíl mezí krytem z tvrdého plastu nebo obalem ze silikonu můžete zhlédnout zde na videu. 

Zde uvidíte rozdíly mezi obalem a krytem na hodinky a možná vám pomůže se rozhodnout, co pro vás bude lepší variantou. Hodinky byly použity Redmi Watch 3 (novinka duben 2023) 

 


Při výběru jsem zvolil nejdříve oranžový silikonový obal a pak nylonový pásek. U pásků také pozor na velikosti rozteče u osiček. Na trhu jsou hodinky co mají rozteče od 18mm - 20mm - 22mm až po 26mm ale to už jsou velké hodinky hlavně od společnosti Garmin.

Při nasazení jak obalu, tak hlavně pásku je třeba trochu motoriky a zručnosti, ale není to zase tak těžké. Pokud máte hodně ostříhané nehty (tak jako já) tak si můžete pomoci u osiček s propiskou, šroubováčkem nebo nožíkem. Osička jsou opravdu hodně malé. 

U modrého provedení jsem se nakonec rozhodl o kovový modrý pásek, je opravdu elegantní a velice příjemný na ruce. 

Tak dejme staršímu funkčnímu zařízení, v našem provedení chytrých hodinek druhou šanci a ještě jim zlepšete jejich venkovní vzhled. Nikdo pak nepozná, že máte starší model.