Jaký obal pro školní potřeby?

Školy přechází na digitální svět a žákům pořízují tablety, které využívají při hodinách pro různé aplikace. Že by již došlo na citát od J.A. Komenského: "Škola hrou"?

Ano, je spousta aplikací k výuce, kde děti vyplňují dotazy, spojují obrázky nebo doplňují správné výrazy. Škoda, že to nebylo i za nás :-(

Tablety jsou velmi využívány a měly by se chránit proti poškození. Je to elektronika, která docela trpí při horším zacházení a nemusíme si namlouvat, když něco nejde, tak chování je trochu na štíru se správným zacházení.

Podívejme se na to jak správně chránit tablet, který slouží k výuce. Neboli jaký nejlepší obal na tablet do výuky. Tak aby investice do elektronického zařízení co nejdéle vydržela. 

Jaký je rozdíl školního tabletu od soukromého tabletu:

 • není váš, zacházíte s ním hůře
 • při testech, kdy něco nevíte, tak jste nervózní a...
 • tablet se nikam moc nepřenáší, většinou zůstává ve třídě nebo škole.
 • měl by mít stojánek, na postavení na lavici a sledování obrazovky
 • dobrý přístup k nabíjení.

 

Proto nám nejvíce vychází tyto typy které se již osvědčili i v praxi:

příklad je pro tablet Lenovo tab M10 PLUS 3 generace

 baner pro školy

 • Silikonový kryt Lenovo tab M10 PLUS 3 gen - barevné

  Jemný silikonový obal s vyztuženými rohy na tablet Lenovo tab M10 PLUS 3 generace 10,6" - barevné se stojánkem. Tablet se do pouzdra zasune a pevně drží. Tlačítka jsou překryty slabou vrstvou silikonového obalu, tak se prach ani vlhkost dovnitř nedostane a přitom jsou dobře ovladatelná.

  Obal má vyztužené rohy, příjemně se drží a má stojánek, který je dost odolný a stabilní.

 • OUTDOOROVÝ KRYT NA LENOVO TAB M10 PLUS 3 rd Gen

  Outdoorový obal na tablet LENOVO TAB M10 PLUS 3rd Generace verze TB-125.. / 128.. (rok prodeje 2022) . Velmi odolný obal pro nešetrné zacházení ochrání váš nový tablet. Vhodný pro extrémní sporty nebo profese. Obal je složen z několika vrstev a velice dobře chrání tablet před mechanickým poškozením. Pouzdro pro tablet Lenovo M10 PLUS s otočným držákem.

  Velmi odolný obal a přežije téměř jakékoliv zacházení

 • LUXUSNÍ POUZDRO LENOVO TAB M10 3gen - PLUS s potiskem

   

  Luxusní obal na tablet LENOVO TAB M10 PLUS 3rd Generace verze TB-125.. / 128.. (rok prodeje 2022) je vyroben z kůže a tvrzeného plastu, do kterého se tablet zacvakne. Tablet v obalu drží velmi dobře a s pouzdrem se dá použít i jako stojánek. Verze s potiskem má i chytré ouško na zajištění stojánku. Obal je na verzi s 10,6" displejem.


  Dle priorit, ale moc nedoporučujeme

 • Luxusní pouzdro na LENOVO TAB M10 PLUS (3RD GEN) 10.6" s klávesnicí

  Luxusní obal s klávesnicí pro tablet Lenovo TAB M10 Plus 3rd Gen verze: TB-125, TB-128 10,6 ". Obal je vyroben z jemné umělé kůže, na povrch velmi příjemný. Pasuje velmi dobře. Klávesnice je připojena přes Bluetooth. Pouze AJ klávesnice, lze stáhnout na google play českou klávesnici.

  Toto je už dražší záležitost, ale splňuje náročné požadavky

 • Tvrzené sklo na LENOVO TAB M10 PLUS 10,6" 3rd

  Tvrzené sklo na tablet 
  Lenovo Tab M10 Plus 3rd Gen 10,6" Chraňte si svůj tablet a displej tvrzeným sklem proti mechanickému poškození. Sklo i zmírní následky pádu tabletu.

  Na poslední položku se velmi často zapomíná, přesto je velice důležitá a to z důvodu pevnosti displeje. Tvrzené sklo nemá funkci jenom proti poškrábání displeje, nebo brání proti nadměrné špíně a mastnotě, ona má i jiné vlastnosti a jednou je že zmírňuje následky rozbití třeba při pádu. 
  Když tablet padá třeba na roh, v dotyku se zemí se začnou deformovat plasty a vše kolem, i když máme tablet v obalu (čím vyztuženější obal, tím lépe) talk přeci jenom tam nějaká deformace je a pro sklo je to katastrofa. Plasty elektronika, dráty, baterka vydrží, ale sklo velice rádo křupne. Pokud na něm máte tvrzené sklo tak v místě nárazu rozloží tlak na celou plochu a následek je mírnější, v lepším případě žádný. Folie tuto vlastnost neměli. 
  Kolmý oder na displej se také rozloží po tvrzeném skle, zapruží a maximálně praskne, pokud je ale větší, odnese to i displej, ale to už musí být větší rána. 

Snažili jsme vám zde popsat naše poznatky, poznámky od různých škol a školek a doufáme, že vám tyto řádky pomohou při výběru. Pokud ještě něco budete chtít zodpovědět, neváhejte nás kontaktovat a pokusíme se vám to co nejlépe vysvětlit.

baner displej