Chránit si chytré hodinky krytem nebo obalem?

Pořídili jste si chytré hodinky od kohokoliv a přemýšlíte nad jeho ochranou? Hodinky byly třeba drahé, jsou v něčem jedinečné, nebo máte k ním nějak jinak vztah a chcete, aby vám vydržely co nejdéle. 

Ale hodinky jsou samy od sebe nádherné. Výrobce si dal práci vytvořit unikátní design, tenkost nebo něčím výjímečnost. Tak proč na něj dávat nějaký kryt, vždyť už nebudou mít to své kouzlo, na kterém pracoval celý vývojový tým výrobce.

Bohužel, hodinky nosíme i někdy 24 hodin. Já je na noc je sundávám, i když její aplikaci se to nelíbí a nemá svá data o mém spánku, ale i proto že je musím nabíjet. Při celodenním nošení, v práci, po práci, volném čase, sportu nebo třeba s učením s dětmi, kdy někdy bouchnete rukou do stolu a ejhle, hodinky. Hodinky jsou všude vystaveny mechanickému poškození. Jdete kolem zdi a škráb. Hned je nějaký šrám. 
Proto je dobré si je chránit. Aby stále byly tak pěkné jako, když je poprvé vytáhnete z krabičky. 

Obaly - většinou jsou se součástí ochrany displeje

Kryty - chrání tělo hodinek a displej je volný

Tvrzené sklo nebo 3D film - chrání jenom displej, je to nejnižší ochrana, ale alespoň nějaká.

Zaměřím se na hodinky, které momentálně nosím. Jedná se o chytré hodinky Apple Watch series 7 v modré barvě, které mi loni (2021) donesl Ježíšek pod stromeček, byl jsem asi moc hodný. 
Před temito jsme nosil Amazfit GTS, vynikající hodinky s dlouhou výdrži baterky. Musel jsem si trochu zvykat na to, že musím denně nabíjet. GTS jednou za týden. Proto první co bylo, jsem si pořídil do práce náhradní nabíječku, když večer zapomenu nabít, tak abych alespoň v práci trochu přidal "šťávy". 

Hodinky Apple Watch jsou sami o sobě velice pěkné, chvíli jsem přemýšlel jestli je něčím původní vzhled zničit. 

Ano, udělal jsem to, proč, protože je chtít mít nějaký rok a chci aby byli stále pěkné. 

První co byl k ochraně byl kryt displeje, ochranu displeje se dá použít folie, která ochrání displej před poškrábáním. Hodinky nejdříve velice dobře očistíme (přídavnými hadříky a lepkou), a pak aplikujeme. Pokud máte zájem, podívejte se na naše instruktážní videa. Najdete je ZDE.

Po nějaké době jsem přidal kryt, mám modré hodinky, líbí se mi modrá, tak jsem chtěl modrý kryt na chytré hodinky.apple watch series 7 150-150

Kryt na hodinky velice dobře plnil svůj úkol, byl jsem velice spokojen. Chránil dobře a hodinky pod nim vypadají stále jako nové.

Hodinky jsem vyčistil a kryt jednoduše nasadil - nacvaknul. Nemusím při tom sundávat pásek na hodinky. Displej je i tak částečně krytý krajem krytu. Tak když hodinky sundáte z ruky a položíte displejem (jakéhokoliv důvodu) na stůl, displej je nad deskou stolu. 

 

apple watch series 7 150-150 a

Po nějaké době jsem si všiml luxusního obalu s ochranou i displeje. Je velice pěkný a hranatý. Ano hranatý, tak jak některé produkty od společnosti Apple. Myslím telefony a tablety. To se mi líbí, proto jsem si ho pořídil. 

 

Pásky na hodinky

Nepoužil jsem originální, ale hned jsem vyzkoušel nylonový a to z důvodu, že u starých hodinek jsem si tento druh pásku hodně oblíbil. 

 

Pásek na hodinky se nasune z boku a pevně drží díky pojistce. Nylonové pásky mají výhodu, že se ruka pod páskem nepotí, můžete jej zapnout kde chcete, myslím tím obvod ruky. a jednoduše se čistí. Namyslíte a opláchnete teplou vodou a je jako nový. 

Po čase jsem jej vyměnil za magnetický pásek, je trochu jiný a má jiné výhody.