Jak vybavit váš tablet na dovolenou k moři?

Tento článek mě nenapadl, ale hodně klientů a hlavně klientek se ptají: prosím, koupili jsme dětem tablety a odlétáme na dovolenou. Jaké jim pořídit vhodné obaly, aby zařízení nebyly při výletech a dovolené zničeny. Za 100% ochranu neručíme. Na dovolené jsou tablety vystaveny většímu slunečnímu záření (předpokládá se, že letní dovolená je u moře někde v teplých krajích), písku popřípadě kamínkům, horšímu zacházení (přeprava, auto, vlak, letadlo, balení do kufrů apod.).
S vlastní zkušenosti také vím, že děti jsou v autě klidnější, když "tabletí" než když používají ty strašné fráze " už tam budeme, mě to nebaví, ..."
Sice se mi to osobně nelíbí, raději by měli koukat ven, ale pro klid posádky (rodičů) to jednou za čas zkousnu a ...

Vraťme se k dotazu. 

Nejvhodnější obal na 100% ochranu neexistuje. Obaly, pouzdra na tablety, pokud nemáte nějaký speciální za XY tisíc, nejsou vodotěsné a nedoporučujeme se s nimi potápět. 

Ideální pro děti jsou obaly stylu outdoor obal na tablet

 

Dva příklady, neboli adepti na nejlepší ochranu vašich zařízení :


Outdoorový obal na tablet SAMSUNG GALAXY TAB S8/ S8+/ S8 ULTRA

outdoorový obal na samsung galaxy tab S8 1Outdoorový obal na tablet SAMSUNG GALAXY TAB S8/ S8+/ S8 ULTRA.

Velmi odolný obal pro nešetrné zacházení ochrání váš nový tablet. Vhodný pro extrémní sporty nebo profese. Obal je složen z několika vrstev a velice dobře chrání tablet před mechanickým poškozením. Pouzdro pro tablet SAMSUNG GALAXY TAB S8/ S8+/ S8 ULTRA s otočným držákem.

 

 

silikonový obal na lenovo yoga tab 11 2Silikonový kryt Lenovo YOGA Tab 11 

Nová řada vysoce kvalitního silikonového obalu pro váš tablet Lenovo Yoga Tab 11". Pořiďte si na svůj velký tablet silikonový kryt. Obal je vhodný pro děti, studenty nebo seniory. Ideální pro využíváni tabletu se stojánkem. Obal přesně padne na tablet. Všechny zdiřky jsou volně přístupné.

 

Nejdříve se prosím podívejte přesně, jakou máte značku a verzi tabletu a pak si vyberete z naší široké nabídky obalů na tablet nebou pouzder na tablet. Ještě nezapomeňte na ochranu displeje a to proč, protože...

Tvrzená skla, oproti dřívější ochraně ochranné folie, (která se lepila složitě a vždy tam zůstala bublinka) mají mnohem více funkcí. Není to jenom ochrana proti nehtům, ostrým předmětům nebo mastným prstům, ale celkově chrání "konstrukci" celého displeje. Vždyť sklo se lepí po celé ploše, milimetr po milimetru a celkově zpevní celý displej. To folie neumí. Ty se vždy mohou pohnout, při nárazu, jakýmkoliv směrem a hned dojde k prasklině.

Při pádu tabletu na hranu vzniká minimální deformace konstrukce tabletu, ta to vydrží, roznese deformační vlny do celé konstrukce, ale displej ne. Ten je křehký v rohu (kde tablet nárazy na pevnou překážku) vzniknou praskliny, které podle velkého rázu se šíří. Takzvaný pavouk, o kterého nikdo nestojí. 
Když tam máte sklo, které je polepené po celém displeji, tak pravděpodobnost pavouka se snižuje až o 80%. 

Vezmete si jako příklad skleněná zábradlí v kancelářích nebo luxusních domech, také jsou dvě a slepená. Uvnitř je myslím ještě folie, ale ta má za úkol, aby při rozbití se nevysypalo. Dvě slepená mají lepší pevnost. To platí i u displeje tabletu.