Tablet

Jak zjistit přesné specifikace tabletu, které budete potřebovat pro výběr vhodného obalu, pouzdra nebo krytu?

 • Jakou značku má Váš tablet - Samsung, Lenovo, Huawei, Xiaomi apod.
 • O jakou verzi tabletu se jedná - Lenovo TB-X606, Lenovo TB-125, Samsung TB-X104, Samsung YT-X705 apod.
  - tuto informaci najdete na zadní straně krabice od tabletu nebo v systému -  nastavení - informace o tabletu - verze hardwaru
  - další informace za číslem TB-X605F (F-nebo jiný údaj) již nejsou podstatné, značí totiž lokalizaci nebo jiné informace, které nejsou pro výběr obalu důležité
 • Pak se můžeme pustit do výběru vhodného obalu. 

Jak vybrat vhodný obal, pouzdro nebo kryt?

Důležitá kritéria:

 • kolik chcete do obalu investovat
 • k čemu tablet budete tablet používat
 • kdo bude tablet používat
 • jak často bude tablet používán
 • další aspekty, které ovlivňují volbu (pohlaví, oblíbené barvy, preferovaný materiál apod.)   
Příklady výběru obalů pro tablety Lenovo

Nabídka produktů pro tablet Lenovo Tab P11 je poměrně široká. Máte možnost si vybrat z několika provedení pouzder od silikonových, kožených až po "riflové" obaly.

Každý obal má svá specifika a je vhodný k jinému účelu. 

 

 

Otázku financí necháme samozřejmě na vás :-)

Účel, ke kterému se bude tablet používat, je velmi důležitá otázka. Jinak ho bude používat osoba v důchodu na čtení zpráv nebo prohlížení fotek s vnoučaty a jinak skladník ke každodenní práci. 

Naše doporučení:

 • Outdoorové kryty jsou velmi dobré k hrubému zacházení, ke každodenní činnosti v prašném prostředí, venku při sportu nebo třeba i ve školce při práci s dětmi. 

  Typickými odběrateli těchto produktů jsou: sklady, obchodníci, školy, řidiči z povolání, policie

 • Silikonové kryty jak barevné se stojánky nebo transparentní/černé jsou vhodné k běžnému použití. Tyto obaly doporučujeme pro děti a seniory. Tablet bude ve většině případů používán v interiéru (doma, ve třídě apod.) a nebude se často přenášet. Obaly nemají ochranu displeje, proto nejsou vhodné na pravidelné přenášení (v taškách, kabelkách nebo školních aktovkách). Dají se vybavit tvrzeným sklem na ochranu před poškrábáním, ale přesto se hodí především k použití na jednom místě.

  Typickými odběrateli těchto produktů jsou: školy, školky, senior domy

 • Pouzdra na tablety jsou jednoduché zavírací obaly určené k širšímu použití. Obal je vyroben ze syntetické kůže, zavírá se jako kniha a disponuje funkcí "vypnout/uspat" tablet při zavření. Pouzdro snese horší zacházení a při pádu obal zmírní následky mechanickému poškození. Jeho hrany vyčnívají přes okraje tabletu a pruží. Obal je vhodnější a bezpečnější než obaly s plastovým rámem. 

  Typickými odběrateli těchto produktů jsou: dopravci, obchodní zástupci apod.

 • Luxusní pouzdra jsou velice elegantní a tenká. Tablet se do pouzdra zacvakne do plastového rámu a pevně drží. Avšak pozor! Rám je vyroben přímo pro daný typ tabletu a nebude kompatibilní s žádným jiným. Nekorespondoval by zde poměr stran a výřezy na tlačítka a zdířky. Obal má povrchovou úpravu buď v barevných variantách nebo s potiskem různých motivů. Tento typ je nejprodávanější. 

  Typickými odběrateli těchto produktů jsou: koncový zákazníci

 • Jeans obaly na tablety jsou elegantní s povrchovou úpravou v podobě rifloviny. Obaly jsou elegantní a tablet se vkládá uvnitř do silikonového obalu. Obaly mají i dobrou stabilitu při použití stojánku. 

  Typickými odběrateli těchto produktů jsou: koncový zákazníci

 • Luxusní pouzdra s kapsami jsou velice elegantní obaly s příjemně upravenou povrchovou úpravou. Pouzdro vypadá jako s pravé kůže (je to jenom dobrá imitace, použitý materiál syntetická kůže). Pouzdra mají kapsy na platební karty a poutko pro dobré uchycení na ruce.

  Typickými odběrateli těchto produktů jsou: koncový zákazníci

 • Zesílená pouzdra s klávesnicí jsou pouzdra vybavená klávesnicí s bezdrátovým připojením přes rozhraní bluetooth. Obal má zvýšenou hranu aby se do ní vlezl tablet a slim klávesnice. Ta v obalu drží pomocí magnetů. Dá se z obalu vyjmout a můžete si jí od tabletu posunout až na 3 metry.

  Typickými odběrateli těchto produktů jsou: koncový zákazníci, obchodní zástupci, studenti

K tabletům doporučujeme používat také tvrzená skla. Folie již nejsou v nabídce, protože nemají natolik dobré vlastnosti jako sklo. Folie displej chrání pouze před poškrábáním a drobnými oděrky. Tvrzená skla mimo jiné dokáží zmírnit následky po pádu nebo úderu předmětem. Tvrzená skla doporučujeme především k silikonovým a outdoorovým obalům, které nemají chráněnou přední stranu. Tvrzená skla se velmi dobře aplikují, dobře na displeji drží a nesnižují jeho citlivost. Mají několik povrchových úprav a jejich výhodou je to, že se nemastí. Umí totiž potlačit otisky prstů a tím pádem i nanesení mastnoty. 


Pro nalepení tvrzeného skla jsme pro Vás vytvořili stručné instruktážní video.